Jedeme na slet!

29. června v ranních hodinách jsme ze bzeneckého nádraží vyrazili na XVII. všesokolský slet. A abychom Vás nechali nahlédnout "za oponu" této nádherné akce, které se zúčastní 20.000 cvičenců z celé republiky, připravili jsme pro Vás galerii fotek z našich ročních příprav na slet.

A co tedy předcházelo tomu, aby bzenecká výprava byla úspěšná? Nekonečné hodiny příprav nácviků na straně cvičitelů, a nekonečné hodiny samotných nácviků se cvičenci, a nutnost naučit se spoustu nových cviků. Mnoho vyplněných tabulek souvisejících s logistikou, přepravování náčiní a nářadí tam a zpět při oblastních sletech, zařízení i vyrábění bzeneckého merche, abychom byli v průvodu a při cestách po Praze nepřehlédnutelní, návciky za každého počasí - v dešti, i v těch největších vedrech, kompletace starších i šití nových krojů ...A v mezičase jsme stihli předvést sletové skladby ve Bzenci, Lužicích, Brně, a Uherském Brodě (fotky z Lužic a Brna najdete v galerii, fotky ze Bzence na našem Facebooku). Stojí nám to za to? Rozhodně, protože my ruchem žijeme. Na slet čekáme 6 let, a účast na něm nám bude odměnou za všechny probdělé noci a všechnu tu práci okolo. 

A vy u toho můžete být s námi díky vysílání v České televizi

- průvod Prahou, který bude v neděli 30. 6. od 10:00 do 15:00, bude vysílán na ČT sport nebo ČT 24

- Sokol gala, kde se představují zajímavé sokolské oddíly, bude vysílán ve středu 3. 7. od 20:00 na ČT sport plus. 

A to, na co všichni nejvíc čekáme, hromadné sletové skladby, budou vysílány přímým přenosem. 

- I. program: ve čtvrtek 4. 7. od 21:00 na ČT sport 

- II. program: v pátek 5. 7. od 14:00 na ČT 2 

I. a II. program se mírně liší, první například obsahuje slavnostní zahájení, ve druhém zase uvidíte cvičení mrňousů - cvičení rodičů s dětmi (skladba Čmeláčci), a předškoláků (skladba Mravenci). Níže naleznete také nákres, kde jde vidět rozestavení bzeneckých dětských skladeb na ploše. Seznam skladeb, jak jsou rozřazeny do programů, naleznete zde

A co říct závěrem? Držte nám prosím palce, ať se nám dílo, na kterém jsme pracovali velmi dlouho, vydaří co nejlépe, a ať si sletový týden užijeme ve společné radosti a ve zdraví. 

 

Zpět