Cvičitelé ze Sefogy přivezli ze Zálesáckého závodu zdatnosti zlato

Na letošní zálesácký závod zdatnosti vyslala Župa Slovácká zástupce z Bzence a Podivína. Cesta byla daleká, protože přebor se konal na Rakovnicku, ale určitě stála za to, protože okolní krajina byla opravdu krásná. Děti musely na trati prokázat opravdu velké množství různorodých znalostí a dovedností. Hodnotí se znalost rostlin, zvířat, českého místopisu, praktické provedení uzlů, šplh a překonávání lanových překážek, provedení kardiopulmonální resuscitace, či znalost sokolské historie. Děti musí také rozdělat oheň, luští morseovku a mnoho dalšího. 

Kromě účasti na tomto velice všestranném závodu si děti užily i výlet na hrad Krakovec (neboli známý hrad Brtník z pohádky Ať žijí duchové). Hradem a jeho historií nás provedl skvělý průvodce, takže nás prohlídka bavila a ještě pár dní poté jsme vzpomínali na jeho hlášky. Víkendu nechybělo ani naše oblíbené posezení u slavnostního ohně, společný zpěv a vyprávění příběhů. 

Pokud jde o samotný závod, hlídka žactva se umístila na pěkném 15. místě. Dorostenecké hlídky pak ve své kategorii obsadily místo 11. a 12. Kdo ale velmi překvapil, byli bzenečtí "dospěláci". Závod, který byl koncipován jako simulovaná jednodenní výprava s dětmi, jim díky jejim zkušenostem sednul natolik, že ztratili jen 10 bodů ze sta. Tento výkon jim zajistil první místo a domů tak přivezli putovní pohár pro vítěze v podobě měděného kotlíku. 

Závěrem bychom chtěli poděkovat zejména našim cvičitelům, že cvičence na závod připravili, a všem dětem za nadšenou účast. Velké poděkování patří také Komisi pobytu v přírodě při Odboru všestrannosti ČOS v čele s Honzou Nemravou a cvičitelům z T. J. Sokol Praha Libeň, kteří letošní závod uspořádali. Věříme, že si to všichni užili, stejně jako každý rok. 

Pobytu v přírodě nazdar! 

Výprava ze Župy Slovácké - T. J. Sokol Bzenec a T. J. Sokol Podivín

Cvičitelé Ondřej Miškar a Jana Kovář Hynčicová - vítězové Záesáckého závodu zdatnosti pro dospělé 2023
Zpět