Prosinec v Sokole Bzenec

Jen ruchem žijeme, a v prosinci obzvlášť. Sportovní aktivity už utichly, a tak je více času na komunitní aktivity. Pro sokolské děti jsme jako každý rok ve spolupráci s naším Kašpárkem připravili MIkulášskou besídku - na děti, které poctivě celý rok cvičí, čekala nejen nadílka, ale i krásné loutkové představení s názvem Štědrý večer. 

Kromě městské hry s Vánoční tematikou, kterou si mohly užít děti z oddílu pobytuv přírodě Sefoga, jsme se zúčastnili i adventní stezky, kterou pořádá SRPŠ při ZŠ Bzenec. Jedno okýnko adventního kalendáře jsme rozsvítili hned dvakrát - jednou na sokolovně, kde se děti mohly ohřát u ohníčku, a podruhé na zámku, kde jim razítka rozdával přímo Kašpárek. 

A co by to bylo za zimu, kdybychom nemysleli i na naši lesní zvěř? Ozdobit strom se vydaly děti z oddílu PP. Za odměnu si pak na klubovně užily i vánoční schůzku s rozdáváním dárečků a s vánočními tradicemi. 

Doufáme, že zaběhlé tempo nám vydrží. Do nového roku přejeme sobě i Vám hodně energie do všech aktivit, které si vymyslíme, radosti z nich, a pevné zdraví. 

Nazdar! 

T. J. Sokol Bzenec

Zpět